Wanny z hydromasażem – relaks i SPA dla każdego

1 View Comment Off

Wanna z hydromasażem stanowi dziś wyposażenie każdego dobrego pokoju kąpielowego lub łazienki SPA. Wanny z hydromasażem są wyposażone w coraz więcej funkcji a głośność pracy bardzo mocno zmalała na przełomie kilku ostatnich lat. Stosuje się również inne materiały konstrukcyjne w celu poprawu komfortu korzystania z kąpieli spa

Ozonowanie – wanny z hydromasażem powinny być również wyposażone w system ozonowania. Zabieg ten ma bardzo szerokie właściwości lecznicze oraz bakteriobójcze. Wydajny i bezobsługowy generator ozonu dostarcza go do magistrali wodnej skąd poprzez układ dysz jest dostarczany do każdej partii ciała – dodatkowo ozon ulatniając się z wody, ułatwia oddychania, działa orzeźwiająco i pobudzająco. Drugą ważną zaletą użycia ozonatora jest dezynfekcja układu wodnego oraz wnętrza wanny.

System hydromasażu to połączenie wody oraz powietrza. Układ składa się z pompy wodnej oraz ukladu dysz wodnych. Wanny z hydromasażem są dodatkowo wyposażone w układ dopowietrzania, doprowadzający do magistrali wodnej powietrze, zwiększające siłę masażu wodnego oraz natlenienie wody. Wanny posiadają płynną regulację dopowietrzniania, przez co możemy siłę w zależności od potrzeb. Wszystkie duże dusze posiadają regulacją kierunku strumienia wody oraz jej ciśnienia co daje nam bardzo duże możliwości kierowania ciśnieniem hydromasażu.

Każda wanna z hydromasażem powinna być wyposażona w układ podtrzymujący temperaturę wody w wannie. Podczas korzystania z masażu wodnego bądź powietrznego, woda bardzo szybko wychładza się – podgrzewacz wody jest wpiętu w magistralę wodną i włącza się oraz wyłącza automatycznie w zależności od ustawianej elektronicznie temperatury, kórą ma podtrzymywać.

W dobrych wannach z hydromasażem nie może zabraknąć kąpieli perełkowej, inaczej zwanej masażem powietrznym, szampańskim lub jacuzzi. System ten jest napędzany przez dmuchawę powietrza z sześciostopniową regulacją siły. Powietrze wydostające się z dysz umieszczonych w dnie wanny dociera do ciała i powoduje miejscowe ujędrnienie – następnie pod wpływem ciepłej wody skóra odpręża się – wiele takich cykli doprowadza do spalania tkanki tłuszczowej, pomaga w walce z celulitem, działa pobudzająco i wspomaga unaczynienie skóry. Wanna z hydromasażem stanowi więc doskonałe źródło zabiegów pielęgnacyjnych.

About the author

Related Articles

Archiwa