Sposoby na piękne włosy

1 View Comment Off

Sposoby na piękne włosy
Włosy to jeden z pierwszych atrybutów urody kobiecej,a także męskiej. Cudowne puszyste geste i dorodne włosy to pragnienie wielu osób.

Na nieszczęście coraz częściej frasuje nas ich wygląd,brakuje im połysku,są mizerne,niszczą się i rozdwajają Największa tragedią pań jest nadmierne wypadanie.

Może być to efektem brakujących substancji kalorycznych. Bardzo sporo osób frapuje się jakie są sposoby na prześliczne włosy co robić jak przeciwdziałać co aplikować by były zdrowe.

Medycyna naturalna zna bardzo sporo naturalnych sposobów na piękne włosy jednym z nich jest olej z korzenia łopianu. W korzeniu znajduje się dużo drogocennych składników takich jak proteiny,flawonidy, żywice,olejki eteryczne,sole mineralne i witaminy.

Olej z korzenia łopianu idealnie działa na włosy odnawia osłabioną i nadwyrężoną strukturę włosów,mocno karmi cebulki włosowe. zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów. olej reguluje zaburzenia czynności skóry,odżywią poprawia przemianę materii naskórka co jest bardzo ważnym czynnikiem.

Jest doskonałym medykamentem do pielęgnacji włosów zniszczonych przez częste barwienie specyfikami syntetycznymi lub trwała ondulacja można go dodatkowo aplikować do pielęgnacji cery całego ciała.

Olej z korzenia łopianu jest nie zastąpiony w schorzeniach skórnych takich jak trądzik wyprysk czy świąd,łuszczyca,grzybica czy egzema. Jeżeli chcemy aby nasze zniszczone włosy z zszarzałych stały się świecące i zdrowe należy w tygodniu nałożyć na nie olej z korzenia łopianu i rozprowadzić równomiernie ,następnie owinąć ręcznikiem lub nałożyć czepek kąpielowy .zabieg taki powtarzamy dwa razy w tygodniu.

Przeciwdziałanie wypadaniu włosów i skasowanie łupieżu musimy zastosować taka terapie częściej nakładając co drugi dzień nieduża dawkę oleju z korzenia łopianu i wcierać w skórę głowy.

Pozostawić na 5-10 minut po czym głowę umyć szamponem bambino. Po umyciu dobrze wymasować głowę ręcznikiem by poczuć przepływ krwi.

W przypadku łysienia plackowatego codziennie wcieramy odrobinę olejku z korzenia łopianu w miejsca dotknięte łysieniem,po zabiegu odczekać 30 minut i umyć głowę szamponem do dzieci,zabieg taki powtarzamy przez okres 3-4 miesięcy.

Olejek z korzenia łopianu niekiedy idzie kupić w sklepie zielarskim lub na targach medycyny naturalnej.

About the author

Related Articles

Archiwa