Objawy przekwitania leczenie ziołami

1 View Comment Off

Objawy przekwitania leczenie ziołami
Przychodzi taki czas w życiu każdej kobiety kiedy ustają czynności jajników i zaczynają się objawy przekwitania. Przekwitanie kobiety zaczyna się najczęściej pomiędzy 45-50 rokiem życia.

Nie jest to żadna choroba tylko normalny proces fizjologiczny. Przekwitanie nie jest końcem aktywnego życia. Okres przekwitania rozpoczyna się w zasadzie około pięć lat wcześniej ale większość kobiet nie zauważa zmian zachodzących w ich organizmie.

Cykle stają się nieregularne ,coraz częściej nie występuje owulacja,krwawienie pojawia się wcześniej lub póżniej niż zwykle i bywa mniej lub więcej obwite niż parę lat wcześniej. Niektóre jednak odczuwają po czterdziestym rokiem życia zmiany zachodzące w ich organizmie.

Który dotkliwie potęguje dolegliwości natury fizycznej i psychicznej,panie szukają w tym czasie pomocy u lekarza. Okres przekwitania jest spowodowany zanikiem produkcji hormonów jajników (estrogenu).Okres staje się nie regularny i z biegiem czasu zanika w wyniku tego organizm kobiety doznaje szoku i występują objawy przekwitania.

Najczęściej są to uderzenia krwi do głowy,zawroty głowy,problemy z krążeniem (niebezpieczeństwo zawału),pocenie się ,depresja oraz skoki ciśnienia tętniczego. W okresie przekwitania dochodzi dość często do odwapnienia kości (początki osteoporozy).

Skóra traci kolagen i włókna elastyczne,staje się sucha i zaczynają tworzyć się zmarszczki. Wzrasta zawartość cholesterolu i trójglicerydów w wyniku czego może dojść do powstania arteriosklerozy ze stwardnieniem ścian naczyń krwionośnych. Panie która żyją w szczęśliwych związkach kochają i są kochane na pewno będą miały mniejsze objawy przekwitania niż te których związek przechodzi kryzys.

Leczenie przekwitania polega na podawaniu preparatów hormonalnych które nie zawsze dają pozytywne rezultaty nie kiedy mogą przysporzyć kłopotów zdrowotnych. Bezpiecznym rozwiązaniem mogą okazać się zioła i preparaty ziołowe ,są stosunkowo tanie i bezpieczne.

Leczenie ziołami przynosi efekt w postaci złagodzenia wzmożonej pobudliwości psychosomatycznej,poprawia krążenie krwi,wspomaga serce,łagodzi napięcie nerwowe oraz poprawia ogólnie samopoczucie. W przypadku nerwicy związanej z przekwitaniem dobre efekty przynosi mikstura w składzie której są zioła:

1.Korzeń kozłka lekarskiego 30 gr
2.Liść melisy 30 gr
3.Owoc głogu 30gr
4.Owoc dzikiej róży 30 gr
5.Szyszki chmielu 30 gr

Zioła dokładnie wymieszać i zmielić na proszek .jedna łyżeczkę ziół dokładnie wymieszać z łyżeczką miodu i zjeść na czczo rano,wieczorem wypić napar z łyżeczki tej mieszanki zalewając wrzątkiem i pozostawiając na 10-15 minut do naciągnięcia.

Mieszanka II
1.Szyszki chmielu 100 gr
2.Liść pokrzywy 100 gr
3.Ziele serdecznika 100 gr
4.korzeń mniszka 50 gr
5.Korzeń lukrecji 50 gr
6.Ziele przewrotnika 50 gr
7.Liść melisy 50 gr
8.Kwiat bławatka 50 gr
9.Liść mięty 50 gr
Zioła wymieszać dokładnie ,zalać łyżeczkę tej mieszanki szklanką wrzątku i naparzyć pod przykryciem przez 30 minut przecedzić i pic gorące przed spaniem .

Korzystne działanie dieta pełnowartościowa bogata w w świeże owoce i warzywa oraz suplementy diety zawierające antyoksydanty
które nie tylko chronią organizm przed schorzeniami ale zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się.

Brać hormony czy ich nie brać? Oto jest pytanie! A jeśli brać, to które?

About the author

Related Articles

Archiwa