Nerwica serca leczenie ziołami

1 View Comment Off

Nerwica serca to problem co raz większej ilości osób w Polsce
Ból w okolicy serca nie zawsze wskazuje na problemy z sercem ale nic nie zaszkodzi by udać się na konsultacje do lekarza rodzinnego lub kardiologa.

Na nerwicę serca choruje 10% społeczeństwa większość osób ma stan przewlekły. U których okresowo występuje napadowe przyspieszone bicie serca wywołujące wśród rodziny znajomych objawy lęku i niepokoju.

Nerwica serca nasila się w wyniku urazów psychicznych,stresu,depresji wpływ na powstanie nerwicy serca ma brak ruchu,zaburzenia trawienne,praca ponad siły czy używki papierosy,alkohol,kawa oraz wady kręgosłupa.

Nerwica serca objawia się bólem w lewej części klatki piersiowej,ogólnym osłabieniem i uderzeniem gorąca do głowy,zaburzeniami snu nadpobudliwością,zadyszką.

W walce z nerwicą serca zaleca się przemienne polewanie ciepła i zimna wodą,rozmowy psychoterapeutyczne na temat dolegliwości i braku zmian anatomicznych w mięśniu sercowym,oraz dobór odpowiedniego towarzystwa o podobnych zainteresowaniach i charakterze. Należy ograniczyć picie kawy,rzucić palenie unikać alkoholu.

Wykonywać ćwiczenia oddechowe latem przy otwartym oknie stanąć prosto,stopa przy stopie,ręce jedna na drugiej położone na czubku głowy. Powietrze wciągnąć nosem do oporu policzyć do 15 w myślach,ręce opuścić powoli i zrobić skłon wydychając powietrze. Ćwiczenia powtarzać trzy razy ,

Po wykonaniu położyć się na 5-10 minut do łózka po tym czasie wstać. Ćwiczenie wykonywać prze dziewięć dni. Dodatkowo wskazane jest picie herbatki z chmielu lub mieszanki ziołowej zalecanej prze Ojców Bonifratrów w skład której wchodzą zioła.

1.Koszyczek rumianku 100 gr
2.Korzeń waleriany 50 gr
3.kwiatostan głogu 50 gr
4.Korzeń arcydzięgla 50 gr
5.Liść melisy 50gr
6.Kwiat lawendy 20 gr
7.Szyszki chmielu 20 gr

Zioła dokładnie wymieszać wsypać łyżeczkę do szklanki i zalać do pełna wrzątkiem,naparzać pod przykryciem około 30 minut przecedzić i pić dwa razy dziennie po szklance rano i wieczorem.

Praktyczne zalecenia przy nerwicy serca to:
1. Regularny tryb życia,unikać dalekich podróży
2.Walka z otyłością ograniczyć wieczorne posiłki
3.Unikać hałasu,sytuacji stresowych
4.Spożywać duże ilości owoców i warzyw oraz stosować suplementy diety.
5.Kłaść się spać o ustalonej godzinie
6.Zażywać dużo ruchu na świeżym powietrzu
Pamiętaj że osoby nerwowe częściej chorują na nerwicę niż osoby o łagodnym usposobieniu i dbające o zdrowie.

About the author

Related Articles

Archiwa