Grzybica pochwy objawy leczenie

2 Views Comment Off

Grzybica pochwy coraz częstsza dolegliwość pań nie tylko w Polsce ,w Polsce co czwarta kobieta miała lub ma tą wstydliwą przypadłość. Grzybica pochwy nie wynika ze złej higieny osobistej ,w nie których przypadkach nadmierne dbanie o okolice intymne może wywołać to schorzenie. W pochwie zdrowej kobiety występuje odczyn kwaśny a jak wiadomo co kwaśne powstrzymuje rozwój bakterii, dlatego nadmierne stosowanie środków kosmetycznych może być przyczyna rozwoju tej dolegliwości u pań.
Grzybica pochwy moze być objawem cukrzycy

W powstaniu grzybicy pochwy sprzyja obniżona odporność,ciąża,cukrzyca ,nadużywanie antybiotyków czy brak dostatecznej ilości witaminy B. Wpływ na rozwój choroby mogą mieć również środki antykoncepcyjne znaczna nadwaga, czy nie odpowiednia bielizna (najlepsza bawełna,jedwab) nie kiedy na rozwój choroby ma również wpływ uraz pochwy (otarcia) oraz współżycie z osobą zakażoną ( trzeba pamiętać że zarażić może nie wierny partner, mężczyźni też chorują) .
Grzybica pochwy może objawiać się swędzeniem lub upławami

Grzybica pochwy objawy:to najczęściej swędzenie ,mocne zaczerwienienie upławy. Podstawą jest profilaktyka po pierwsze używaj swoich ręczników ,gąbek noś odpowiednią bieliznę wykonaną z naturalnych produktów, bieliznę pierz w delikatnych środkach chemicznych np. mydle czy w proszku do dzieci, ważna jest również dieta a szczególnie jogurty które zawierają masę pożytecznych bakterii. Jeśli w rodzinie występuje lub występowała cukrzyca warto co jakiś czas zrobić badanie na poziom cukru we krwi bo cukrzyca może być przyczyną powstania grzybicy pochwy. Jeśli dojdzie do zakażenia nie lecz się sama skorzystaj z rad lekarza do którego zaprowadź również swojego partnera ,bo to że ty się wyleczysz to nie znaczy że wszystko jest okej partner może cie ponownie zarazić.

W celu łagodzenia objawów musisz stosować leki jakie przepisał Ci lekarz ale dodatkowo możesz również wspomagać się lekami naturalnymi między innymi poprzez kąpiel czy nasiadówkę .Stosując kąpiel przygotowaną z kwiatków nagietka,rumianku kory dębowej złagodzisz objawy swędzenia , właściwości nagietka rumianku czy kory znane są od lat. Bardzo często właśnie te roślinki wykorzystywane są w produkcji kosmetyków rumianek nagietek łagodzą podrażnienia posiadają właściwości przeciwgrzybicze przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Kąpiel przygotowana z nagietka nie tylko złagodzi objawy ale również dodatkowo wpłynie na skórę. Znana doktor Jadwiga Górnicka w swojej książce Apteka Natury zamieściła skuteczną receptę na grzybicę pochwy o to ona:
Kup tampony Ob ,rozgotuj cebulę do miękkości i w tej ostudzonej mazi cebulowej mocz tampon, na jego czubek wyciśnie odrobinę maści propolisowej i taki tampon umieszczaj na noc w pochwie zabieg taki należy przeprowadzać codziennie z nowym tamponem i nową cebulą . A doktor Górnicka zna się na leczeniu naturalnym jak mało kto może i tobie ta receptura pomoże.

About the author

Related Articles

Archiwa