Dieta odchudzająca jaką wybrać

0 View Comment Off

Często zastanawiasz się jak schudnąć, nie katując się nudną dietą? Chciałabyś więcej się ruszać, bo w swojej pracy większość czasu spędzasz przy biurku? A może po prostu chcesz się lepiej czuć we własnym ciele? Na odchudzanie jest dużo sposobów i na pewno nie jest to głodzenie.
Dieta odchudzająca w ktorej jest dużo owocow i minerałów korzystnie wpływa na zdrowie

Przede wszystkim, żeby lepiej się poczuć powinnyśmy zacząć wyrabiać sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Co to oznacza? Jedz więcej owoców i warzyw. Owoce możesz traktować jako drugie śniadanie bądź przekąskę między posiłkami. Często zastanawiamy się wtedy co zjeść, a z braku czasu zazwyczaj sięgamy po coś niezdrowego. Ale dlaczego? Przecież równie dobrze możemy zjeść jabłko, banana czy pomarańczę.

Co prawda musimy wcześniej naszą przekąskę umyć, a podczas jedzenia możemy się ubrudzić, ale przecież kanapki czy batonika też nie powinnyśmy jeść przy komputerze! Znacie nudne wydłubywanie okruszków między przyciskami, które często wpadają nam w szczeliny od klawiszy? Jest na to sposób: nie jeść przy komputerze. Należy Ci się przerwa w pracy! A jeśli nie masz przerwy, to myślenie nad tym, co się za chwilę napisze, układanie planu w głowie czy analizowanie sytuacji również należy zaliczyć do pracowania. Więc jeśli przez chwilę nie będziesz trzymać palców na klawiaturze to nic się nie stanie. Także polecamy zdrowe przekąski! I jeść należy wszystko.

Tylko oczywiście w odpowiedniej ilości. Ale powinnyśmy odstawić słodkości, w tym wszystkie ciasta i ciasteczka. Odrobina czekolady nam nie zaszkodzi, bo zawiera ona cenny magnez, który pozwoli nam przetrwać chociażby słabsze czy bardziej stresujące dni. Nie jeść przed snem, przynajmniej dwie godziny! I nie pić również soków z kartonów, bo zawierają bardzo dużo cukru. Lepiej samemu sobie wycisnąć mniejszą ilość soku, ale za to zdrowszą. Polecamy też bardzo zdrowe i bardzo, ale to bardzo smaczne koktajle z owoców, które zawierają niezbędne witaminy i mikroelementy, a w dodatku cudownie smakują!

Tego zdecydowanie nie powinnyśmy sobie odmawiać! I zastąpi nam to w zupełności słodycze. Niezbędnikiem diety jest również picie wody, która oczyszcza nasz organizm. Herbata również nam nie zaszkodzi, więc pijmy herbaty różne, przeróżne i te które lubimy najbardziej. Kawa zawiera substancje zdrowotne czyli na przykład antyoksydanty, dlatego również jest pomocna w diecie.

Lepiej pić oczywiście kawę bez mleka. Tak więc dieta dietą, ale co zrobić, żeby schudnąć? Jak już będziemy zdrowiej się odżywiać, to wstąpi w nas nowa energia. Będziemy lżejsi i nasze samopoczucie zacznie rosnąć z dnia na dzień. To jednak nie wystarczy. Chcemy sprawniej się poruszać, być sprytniejsi i mniej leniwi. Jest na to sposób. A ile on kosztuje? Nic. Co nam może zapewnić szczupłą, wytrzymałą sylwetkę z dobrą kondycją?Bieganie!
Dieta odchudzająca to nie katorga ,wystarczy ruszać się cześciaj

Na czym polega bieganie a odchudzanie? Już po dwudziestu minutach biegu zaczynamy spalać, a nasza sylwetka nabiera naturalnie smukłych kształtów! Proporcjonalnie! Brzmi zachęcająco? Nie musimy się zastanawiać czy teraz robimy ćwiczenia na brzuch, uda czy pośladki, bo bieganie rozkłada się całościowo. Działają przy tym wszystkie mięśnie! Całe nasze ciało, jest więc zaangażowane w spalanie tłuszczu. Nasz metabolizm się aktywuje, krew krąży, serce bije. Czujemy, że żyjemy, a może to robić każdy. Oczywiście nie każdy wyczynowo. Wystarczy biegać raz w tygodniu regularnie, żeby utrzymać zdrową sylwetkę. Dwa razy dla dobrej kondycji, a kilka razy w tygodniu i bardziej efektywnie, jeśli chcemy się odchudzić.

Niektórzy wolą praktykować rano, inni wieczorami. W zależności ile mamy czasu. Ale pół godziny dziennie w zupełności wystarczy! To zaledwie trzydzieści minut! Przy wysiłku fizycznym wyzwalają się endorfiny popularnie nazywane hormonami szczęścia. I dlatego po bieganiu czujemy się tak doskonale. Jesteśmy w stanie unieść wszystkie nasze problemy, a nawet więcej! Jakie inne przyjemności możemy uzyskać z biegania?

Przede wszystkim po bieganiu możemy spokojnie bez wyrzutów sumienia usiąść na kanapie i odpocząć, mimo tego, że wcześniej osiem godzin siedzieliśmy przy biurku, a nawet czasem możemy pozwolić sobie zjeść kawałek czekolady, bo i tak go spalimy podczas biegania. Czego chcieć więcej? Do biegania może nam towarzyszyć druga osoba, muzyka czy czteronożny kompan, który musi codziennie dać upust swojej energii. Tyle korzyści zaledwie w 30 minut! Polecam każdemu.

About the author

Related Articles

Archiwa