Co to są bezdechy nocne i jak je leczyć?

2 Views Comment Off

Co to są bezdechy nocne i jak je leczyć?

Bezdechy nocne są to schorzenia polegające na zablokowaniu dostępu powietrza do naszej jamy ustnej. Symptomem tej choroby może być na przykład natarczywe chrapanie, które nie pozwala na spokojny sen ani nam, ani osobie, która koło nas zasypia. Objawami bezdechów nocnych jest brak wyspania się, bóle głowy, ogólne wyczerpanie organizmu, brak koncentracji oraz zaburzenia uwagi.

Niestety na bezdechy nocne nie ma skutecznych środków farmakologicznych. Bezdechy nocne leczenie lekkich objawów możemy przeprowadzić sami. Wystarczy tylko trochę zmienić sposób swojego życia. Jeśli mamy nadwagę, powinniśmy się starać o zmniejszenie masy ciała. Powinniśmy również odrzucić wszystkie środki nasenne oraz uspokajające. Bardzo szkodliwy w tym schorzeniu jest alkohol oraz palenie papierosów.

Cięższe stany leczymy za pomocą zabiegów laryngologicznych polegających na usunięciu przeszkody, blokującej dopływ powietrza do jamy ustnej. Można również w tym celu zastosować protezy powietrzne lub protezy dentystyczne.

About the author

Related Articles

Archiwa