Co na bolące ucho

2 Views Comment Off

Co na bolące ucho zastosować by ulżyć sobie w cierpieniu. W pierwszej kolejności należy wiedzieć dlaczego boli ucho i co jest przyczyną. Najczęściej jest to infekcja bakteryjna lub wirusowa, która atakuje ucho środkowe, szczególnie dzieci są narażone na te dolegliwości ,ale to nie jest regułą ,sam na własnej skórze to odczułem gdy mnie przewiało.

Infekcje ucha często są bolesne z powodu zapalenia i gromadzeniu się płynów w uchu środkowym. Do częstych objawów u dziecka dochodzi gorączka,trudności w zasypianiu i płaczliwość ,brak apetytu,ból głowy,z kolei u osób dorosłych ból i osłabienie słuchu. Zakażenia ucha jest spowodowane przez bakterie i wirusy, w uchu środkowym. Ta infekcja często wynika z innej choroby – przeziębienia, grypy lub alergii – które powodują przekrwienie i obrzęk nosa, gardła i trąbki Eustachiusza.

Infekcje ucha występują najczęściej w okresie jesieni i zimy, kiedy przeziębienie i grypa jest na porządku dziennym (brak nakrycia na głowie,przeciąg ). Z kolei u alergików nadmiar pyłków w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia tej choroby. Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat są bardziej podatne na infekcje ucha, ze względu na wielkość i kształt trąbki słuchowej, o raz słabo rozwinięty system immunologiczny. Dzieci karmione sztucznie w pozycji lezącej częściej zapadają na to schorzenie niż karmione piersią .
Co na bolące ucho stosować w warunkach domowych

Nie leczone zapalenie ucha może doprowadzić do utraty słuchu. W celu złagodzenia bólu wskazane są ciepłe okłady ,należy przygotować kompres zanurzając ręcznik,pieluszkę w ciepłej wodzie i nałożyć na bolące ucho , można również wykorzystać poduszkę elektryczną, albo zrobić okład z siemienia lnianego. Wystarczy nasiona namoczyć w ciepłej wodzie i nałożyć taką papkę na ucho i przykryć ręcznikiem lub pieluszką .

Stanów zapalnych nie powinniśmy lekceważyć mogą wystąpić groźne powikłania.Osoby dorosłe,dzieci starsze mogą stosować dodatkowo napar z ziół kwiat bzu czarnego,kwiat wiązówki,kora wierzby,liść podbiału,mieszanka działa antybakteryjnie.Wskazane jest spożywanie czosnku,propolisu to naturalne antybiotyki które łagodzą i likwidują infekcje.Co na bolące ucho jest wskazane przede wszystkim ciepło,należy w trakcie choroby unikać wychodzenia na dwór,po ustąpienia objawów w okresie zimowym nie zapominajmy o czapce.

About the author

Related Articles

Archiwa